vaikuGeriausia vaikams pirmąjį dantų gydymą atlikti antrojo vizito metu. O per pirmąjį – užsiimti vaiko supažindinimu su gydytoju, esančia aparatūra, priemonėmis, jei vaikas leidžiasi – atlikti apnašo nuvalymą su šepetėliu.  Taip vaikas palaipsniui yra paruošiamas būsimoms procedūroms odontologo kabinete.

Reikalingas ne tik nuolatinių, bet ir pieninių dantų gydymas. Nežiūrint į tai , jog pieniniai dantys vaikui augant iškrenta ir užauga nauji, tačiau jiems sugedus, vaikas negali normaliai valgyti, jaučia skausmą ir patiria psichologinį stresą. Taip pat, negydomi pieniniai dantys gali pažeisti nuolatinių dantų  formavimąsi bei gali turėti įtakos netaisyklingam sąkandžio formavimuisi.vaiku1

Taip pat didelį dėmesį skiriame ėduonies profilaktikai. Vaikai yra apmokomi taisyklingai valyti dantis, taip pat mašininiais instrumentais nuvalome dantų apnašą.  Dantų keitimosi metu silantuojami krūminiai ir prieškrūminiai dantys. Silantai -tai  speciali medžiaga, kuria užliejamos vagelės. Ši medžiaga užpildo įdubimus, neleidžia užsilaikyti maistui ir apnašui, be to išskiria fluorą, taip sutvirtindama dantį. Silantais dengiami tik sveiki dantys, jei vagelėse yra kariesas – būtinas gydymas.