Tinkama burnos higiena yra profilaktinė priemonė padedanti išvengti dantų ėduonies, palaikanti sveikas dantenas, gaivų burnos kvapą ir leidžianti ilgiau džiaugtis sveikais dantimis. Bet tik individualiosios burnos higienos ( mes patys dantis valome dantų šepetėliu su pasta, tarpdančių šepetėliu, vieno danties šepetėliu, tarpdančių siūlu ir naudojame burnos skalavimo skysčius) neužtenka. Kad ir kaip stengsimės tai daryti kasdien idealios dantų švaros patys nepasieksime. Besikaupiantis bakterinis apnašas pirmiausia pažeidžia minkštuosius apydančio audinius, sukelia dantenų uždegimą – gingivitą. Atsiranda dantenų paburkimas, kraujavimas, paraudimas. Negydant gingivito, jis progresuoja į periodontitą, daug sunkesnę apydančio būklę, galinčią sąlygoti ir dantų netekimą Apnašoms ilgiau užsilikus, jose besikaupiančios bakterijos pradada išskirti rūgštį, burnos pH krenta ir prasideda danties audinių mineralinių medžiagų netekimas. To pasekoje, silpnėja dantų paviršius, susidaro palankios sąlygos karieso vystymuisi.. Todėl ir svarbu atlikti profesionalią burnos higieną odontologo kabinete.
Profesionalios burnos ertmės higienos tikslas – pašalinti minkštą ir kietą dantų apnašą, bei akmenis, įvertinti burnos gleivinės būklę. Kiekvienam žmogui rekomenduojama šią procedūrą atlikti kas 6 mėnesius, o esant periodonto ligoms – kas 3-4 mėnesius.
Minkštas apnašas susiformuoja dėl maisto likučių, seilių ir burnoje nuolat gyvenančių mikroorganizmų.
Minkštas apnašas ilgainiui mineralizuojasi (kietėja) ir taip susidaro dantų akmenys.
Burnos higienai naudojame ultragarsinį skalerį ( galvutė vibruoja itin dideliu dažniu taip atskeldama akmenis nuo dantų paviršiaus), bei rankinius instrumentus, su kuriais pašalinsime apnašą ir akmenis. Dantų apnašą nuvalome su „AIR FLOW“ sistema (Kalcio karbonato milteliai). Paskutiniame etape dantys išpoliruojami su specialia pasta ir šepetėliu.
Po procedūros galėsite džiaugtis gražia ir švytinčia šypsena!