Dantų protezavimas – tai prarastų danties audinių atkūrimas. Dantų protezavimas yra būtinas netekus vieno ar kelių dantų, kai dantis yra labai pažeistas dėl negydyto ėduonies, erozijų, nusidėvėjimo. Taip pat protezuojama ir dėl estetinių priežąsčių. Šiuo metu vis daugėja pacientų kurie nori turėti ne vien tik sveikus dantis, bet ir gražią šypseną. Dantys gali būti protezuojami vainikėliais ar mikroprotezais (užklotais, laminatėmis).
Protezavimas cementuojamais neišimamais protezais (vainikėliais ir tiltiniais protezais) taikomas tuomet, kai danties vainikas yra smarkiai suardytas dantų karieso, nuskilęs traumos metu ar tiesiog yra netaisyklingos formos dėl vystymosi sutrikimų, kai nėra vieno ar kelių dantų. Esant dideliems dantų defektams, ypač galinėję dantų srityje, dažnai protezavimas neišimamais tiltiniais protezais yra neįmanomas. Tokiu atveju siūlome susigražinti gražią šypseną išimamais protezais.
Bedančių žandikaulių protezavimas reikalauja ypatingo kruopštumo. Problema yra ta, kad, netekus dantų, prasideda žandikaulio alveolinių ataugų, veido skeleto ir jį padengiančių minkštųjų audinių atrofija (nykimas), mažėja apatinės veido dalies aukštis. Išimamų protezų gaminimas ir pritaikymas pacientui yra sudėtingas darbas – vienas didžiausių iššūkių dantų protezavime. Jo tikslas – mažinti žandikaulių atrofiją, išlaikyti raumenų tonusą, atkurti kramtymo, kalbos bei estetinę funkcijas.
Šiuolaikinis išimamų protezų gamybos būdas, taikant naujas technologijas ir įrangą, leidžia pagaminti kokybiškus dantų protezus.