Tai ėduonies pažeisto, nudilusio, pakeitusio spalvą ar nuskilusio danties atstatymas pagal taisyklingą danties anatomiją ir funkciją.
Ėduoniui (kariesui) atsirasti reikia keletos veiksnių. Tai yra bakterijų, kurios gyvena burnos ertmėje ir angliavandenių, gaunamų iš maisto. Laikui bėgant ir veikiant šiems veiksniams pažeidžiami danties audiniai ir formuojasi kariozinės ertmės dantyse. Šiuolaikinė odontologija gali pasiūlyti puikias restauracines medžiagas ir dantį atstatyti pagal jo spalvą, skaidrumą ir anatomiją.
Atsiradus kariesui, vienintelis gydymo metodas, tai pažeistų audinių išvalymas, bei netektų danties audinių atstatymas plombine medžiaga-šviesoje kietėjančiais kompozitais. Kompozicinės plombinės medžiagos yra populiarios dėl savo gausios spalvų paletės, skaidrumo ar net tekstūros, padedančios išgauti labai gerą estetinį vaizdą. Tačiau jos nevisada tinkamos labai didelių danties defektų atstatymui, dėl nepakankamo atsparumo kramtymo krūviui. Esant dideliam danties defektui, yra gaminami mikroprotezai (užklotai ar įklotai).